FacebookПідписатися на RSS

Ти і твої друзі на перерві

Організатор:
Щербина О.В.
Дата початку:
18.10
Час початку:
10:00
Місце проведення заходу:
молодші класи
Опис:

Ти і твої друзі на перерві

Мета. Вчити дітей організовувати свій відпочинок під час перерви (рухливі ігри, змагання тощо);вияв­ляти турботу про товаришів, дівчаток, молодших.

Хід заняття

1. Слово вчителя.

Тема нашого заняття — «Ти і твої друзі на пе­рерві». Послухайте уважно вірш Б. Бичка «Півники».

За віщо посварилися — не знаю я того,

А тільки стрілись півники:Ти чого?

Круг шиї пір'я дибиться, стирчить сюди-туди,

Дзьобами в землю вткнулися: — Ось підійди!

А гребені у півників розжеврілись, мов жар,

Стоять і не ворушаться:Ану вдар!

Обоє враз підскочили, аж курява знялась,

І знов стоять надублені: — Зась!

Тут з вулиці почулосякричала тітка: — Киш!

Розбіглися два півники: — Гляди ж!

Розбіглися два півники курчаткам всім на сміх...

Як схожі й ми буваємо на півників таких!

2. Обговорення змісту вірша.

Запитання додітей

1. Чи не трапляється у вас у класі чогось подібного наперервах?

2. Як хлопці у нашому класі ставляться до дівчаток?

3. Чи не ображають їх?

4. А як поводяться дівчата?

3. Складання правил поведінки і порад.

Давайте разом складемо правила ввічливої поведінки під час перерви.

(Не бігати по коридору, не галасувати, не штов­хатися, не дражнитися тощо).

Є діти, які дуже люблять дражнитися.

  • Як ви вва­жаєте, чи подобається дітям, коли їх дражнять?
  • Що ви порадите дражнилкові?

(Відповіді дітей).

§ А що треба робити, коли діти на перерві посва­рилися? (їх треба помирити).

Так, для цього ємирилки.

4. Розучування мирилок.

Щоб помиритися, промовляють:

Мир — миром,

Пироги з сиром,

Вареники в маслі,

Ми — дружечки красні,

Поцілуймося.

Через тин вишня нахилилася,

Дві подружки посварилися.

Тобі яблучко, мені грушечка,

Не сварімося, моя душечка.

Тобі яблучко, мені зернятко,

Помирімося, моя серденько.

А зараз одну з мирилок вивчимо напам'ять.

§ В які ігри можна гратися під час перерви?

(У спокійні, щоб не бігати, не галасувати).

5. Розучування ігор «Струмочок», «Зіпсова­ний телефон».

Гра «Впізнай за голосом»

Діти стають у коло. Один із учнів виходить на се­редину і закриває очі. Решта рухається по колу і співає пісні.

За сигналом діти зупиняються, хтось із учасників гри проказує (можна змінити голос):

«Ти загадку відгадай, хто покликав тебе, — впізнай!».

Ведучий відкриває очі і називає ім'я того, хто го­ворив.

Якщо ім'я названо правильно — той, кого на­звали, стає у середину кола.

6. Підсумок уроку.

Як треба поводитись на перерві?

5. Домашнє завдання.

§ Запитати у батьків, у які ігри вони гралися в дитинстві.

§ Розучити їх і навчити гратися своїх однолітків.